No Lessons Over the Easter Weekend

Reminder: there will be no lessons on Good Friday and Easter Sunday.

Bushido Summer Championships, 25th July 2009: Results

KATA UNDER 8 ALL GRADES

Winner – Johnny Lewis- Vaike ( Woughton MK), Second – Julia Zoladkiewicz ( Oxford ), Third – Joleyon Flynn ( Woughton MK), Fourth- Harvey Allen ( Shenley MK ).

KATA WHITE TO PURPLE/W 8 years to 11 years

Winner – Tristan Atkinson ( Hinckley ), Second – James Dawson ( Woughton MK), Third – Jordan Flynn ( Woughton MK), Fourth – Brittany Allen ( Shenley MK ).

KATA BROWN TO BLACK  8 years to 11 years

Winner – Khaleah Lewis-Vaike ( Woughton MK), Second – Jack Allen ( Shenley MK ), Third – Georgio Raggozino ( Brook End MK ) Fourth – James Sutcliffe ( Letchworth ).

KATA WHITE TO PURPLE/W  12 years to 15 years

Winner –  David Thomas ( Stantonbury MK )

KATA BROWN TO BLACK  12 years to 15 years

Winner – Wesley Britnell ( Woughton MK ), Second – Savannah Watts ( Shenley MK ), Third – Oliver Parkes ( Hemel ), Fourth – Hannah Frank ( Buckingham ).

KATA WHITE TO PURPLE/W  Adult 16 years and Over

Winner – Greg Zoladkiewicz ( Oxford ), Second – Arturo Reyes ( Oxford ), Third – Simon Babatunde ( Shenley MK ), Fourth – Vicki Harrison ( Brook End MK ).

KATA BROWN TO BLACK  Adult 16 years and Over

Winner – Nick Heaps ( Harpenden ), Second – Anthony Griffin ( Stantonbury MK ), Third – Steve Frank ( Buckingham ).

TEAM KATA WHITE TO PURPLE/W BELTS

Winners – Julia Zoladkiewicz, Jordan Flynn and Joleyon Flynn.   Second – Anthony Thomas, David Thomas and Tristan Atkinson.

TEAM KATA BROWN TO BLACK BELTS

Winners – Savanah Watts, Wesley Britnell and Khaleah Lewis – Vaike.  Second – Jack Allen, David Sutcliffe and James Sutcliffe.

KOBUDO SAI KATA

Winner – Oliver Parkes ( Hemel ),  Second – Savanah Watts ( Shenley MK ).

SAN BON KUMITE 8 years to 10 years All Grades

Winner – Khaleah Lewis – Vaike ( Woughton MK ), Second – Jack Allen ( Shenley MK ), Third – Johnny Lewis – Vaike ( Woughton ), Fourth – Anthony Thomas ( Stantonbury MK )

SAN BON KUMITE  11 years to 15 years

Winner – Hannah Frank ( Buckingham ), Second – David Thomas ( Stantonbury MK ).

JYU KUMITE ADULT MEN

Winner – Steve Frank ( Buckingham ), Second – Anthony Griffin ( Stantonbury MK ).